Roční zúčtování

Konec starého a začátek nového roku bývá časem bilancování. Ohlížíme se za uplynulým rokem a přemýšlíme, co se povedlo, co se nepovedlo, co všechno jsme prožili, co nebo koho nového jsme poznali. Díváme se i na to, co bylo těžké. Tedy na to, co nás na naší cestě posunulo dál. Protože skrze to těžké, člověk nejvíce roste.

Je to skvělá chvíle k pozastavení a takovému rozjímání. Děkujeme za všechno, za celý uplynulý rok. A přemýšlíme, co bychom chtěli v tom novém roce zvládnout, dokázat nebo se naučit. Nebuďme troškaři a dávejme si i velké cíle, i když se nám je nepodaří dosáhnout, můžeme se k nim alespoň přiblížit. Když máme před sebou nějaký daný cíl, náš život má směr a to je důležité. Po cestě k němu, můžeme zjistit, že to vlastně není to, co chceme nebo, že nám daný cíl nedává to, co jsme si mysleli. To není podstatné, protože i cesta je cíl. Vše má svůj význam a vše co se nám v životě přihodí je správně. I když to může na první pohled vypadat jako katastrofa. S odstupem času zjišťujeme, že to mělo svůj důležitý význam.
Vždy když má začít něco nového, je třeba ukončit a rozloučit se s tím starým. Oslavme tedy konec roku 2017 a zrození roku 2018 se vší parádou. Ať je rok 2018 rokem splněných přání, snů a cílů.

Světu děkuji za příležitosti, přátelům za radost a nejbližším za lásku.